Přechod mezi plaveckým stadionem a letní plovárnou bohužel není z hygienických důvodů možný. Při přechodu mezi letní plovárnou a plaveckým stadionem by došlo k vnesení nečistot z venkovních prostor plovárny do kryté plovárny.

Vstupné je tedy nutné zaplatit na každý areál zvlášť.

Ano, plavecké dráhy, dětský či skokanský bazén je možné si po dohodě zarezervovat. V současné době jsou rezervace možné pouze ve všedních dnech v čase 6:00 – 7: 00 hod. Ceny těchto pronájmů naleznete v ceníku pro vyhrazené užívání.

Rezervaci bazénů můžete provést na tomto e-mailu: info@szcb.cz

  • Plavecký bazén – 27,3 °C
  • Skokanský bazén – 27,5 °C
  • Dětský (výukový bazén) – 27,9 °C
  • Velká vířivka – 34,0 °C
  • Malá vířivka – 32,0 °C

Teplotu bazénů upravuje vyhláška 238/ 2011 Sb., kterou se musíme řídit. Vzhledem k tomu, že jsou bazény postaveny a zkolaudovány jako plavecké, nikoli relaxační, není možné je vytápět na teplotu vyšší než 28 °C.

Vzhledem k tomu že vířivé vany byly již projekčně řešeny a kolaudovány jako bazény relaxační, tudíž je možné je vytopit i na vyšší teploty.

V plaveckém bazénu je jakékoli užívání plaveckých pomůcek zakázáno z důvodu bezpečnosti ostatních návštěvníků bazénu. Povoleny jsou pouze plavecké brýle.

Užívání ostatních plaveckých pomůcek je možné jen v případě pronájmu dráhy.

Ano,v dětském bazénu jsou povoleny pomůcky sloužící k výuce plavání – např. destička, plavecké brýle, hříbek či piškot.

Pánská komora je vytápěna na 54°C, dámská na 52°C.

Protože dle platných norem již tří metrové skokanské prkno neodpovídá bezpečnosti a jeho použití je tudíž zakázáno.

Oblečení pro doprovod je upraveno provozním řádem bazénu. Z hygienických důvodů musí být doprovod, který neplave, převlečen do plavek, nebo do šortek s trikem (tzv. oblečení trenérů).

Ve všední dny od 8:00 hod. do 12:30 hod. bývá DĚTSKÝ BAZÉN obsazen plaveckými školami. Aktuální obsazenost sledujte na odkazu. Ve všední dny se plave do 12.00 hod. délka, od 12.00 hod. - 17.00 hod. napříč, 17.00 hod - 19.00 hod. délka, 19.00 hod. - 20.00 hod. bez pronájmů, 20.00 hod. - 21.30 hod. napříč, víkendy délka. Sportovní zařízení města České Budějovice p.o. si vyhrazuje právo změny natažení plaveckých drah (délka/napříč). Obsazenost bazénů si můžete zkontrolovat v sekci obsazenost.

Stav Vašeho konta si můžete ověřit zde. Nejdříve se však musíte registrovat na recepci plaveckého stadionu.

Stávající stavební dispozice bohužel přechod z bazénu do sauny neumožňuje.