O stadionu

Technické informace

Zimní stadion poskytuje služby pro sportovní činnost zaměřenou v hlavní sezoně na bruslení - lední hokej, krasobruslení a to na všech úrovních výkonnosti vč. rekreačního sportování a volného bruslení.
Ledové plochy se dají využít i pro soutěže v lední metané. Po instalaci mobilní podlahy lze využít obě kryté haly k pořádání koncertů a výstav, provozování míčových sportů, bruslení in line atd.

Základní technické údaje:
V areálu Budvar arény jsou provozovány dvě samostatné kryté haly s ledovou plochou a s potřebným šatnovým a sociálním vybavením, restaurací a bufety. Bezbariérový přístup a parkoviště v místě areálu.
Areál se nachází 500m od historického centra Českých Budějovic.
Rozměry hracích ploch: hala č.I 28 x 58 m, hala č. II 30 x 60 m.
celková kapacita objektu pro sportovní utkání :
hala č. I. 6500 osob, hala č. II. 200 osob

Bezbariérový přístup

Vstup a interiér

Při zápasech a kulturních akcí jsou dveře otevřeny, umístění mezi 2. a 3. pokladnou. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé mechanické a otevírají se do stran (šířka 144 cm).

WC

Samostatné, volně přístupné WC se nachází v přízemí. Dveře (šířka 90 cm) se otevírají z kabiny, madlo je vně i uvnitř. Vnější i vnitřní zámek je klíč. Vypínač je ve výšce 93 cm. Velikost kabiny je 194 cm x 268 cm. Výška sedátka je 52 cm, vzdálenost od levé stěny je 36 cm a od pravé 133 cm. Papír je v dosahu. Splachování je mechanické vzadu (výška 127 cm). U wc mísy jsou 2 madla, 1. sklopné (výška 75 cm, délka 82 cm), 2. pevné (výška 69 cm, délka 82 cm), osová vzdálenost 63 cm. Umyvadlo (výška 83 cm, podjezd 67 cm) je vybaveno pákovou baterií (výška 128 cm) a vodorovným madlem (výška 83 cm, délka 56 cm). Je zde mýdelník, ručník, věšák a koš, vše v dosahu. V objektu je i běžné WC.

Parkování

Parkování je před arénou před vjezdem na parkoviště.