FAQ

Celkem máme 4 sauny. Jedná se o finské suché sauny, ve kterých teplota dosahuje 90°C, s tím, že jsou využívány i pro různé procedury. Zde je pak teplota upravena v rámci požadavku na danou proceduru (rituál, peeling).

Saunové rituály probíhají každou středu od 17:00 – 19:00 hodin. Jednou za měsíc se koná tzv. Sauna day, při kterém jsou celé odpoledne prováděny rituály, případně peelingy. Podrobnější průběh konkrétního Sauna day vždy zveřejňujeme na našich internetových stránkách.

Sauny provozujeme jak ve společném režimu, tak ženy odděleně. Základní uspořádání je upřesněno vedle provozní doby.

Vezměte si mýdlo, ručník, případně pití. Pití lze, v rámci služeb pro zákazníky, zakoupit v samoobslužných automatech.

Ano, kromě mýdla lze zapůjčit jak ručník, tak prostěradlo.

Po svlečení oděvu je z hygienických důvodů nutné se osprchovat a otřít do sucha. Až poté je možné vstoupit do sauny.

Všechny naše sauny jsou finské suché, kde teplota dosahuje cca 90 °C a vlhkost vzduchu je pouze 10 až 20 %. Otřít se dosucha je tedy nutné z toho důvodu, aby nedocházelo ke zvyšování vlhkosti v sauně.

Po vstupu do sauny si rozložte ručník na místo, na kterém budete sedět. Prostěradlo rozprostřete tak, aby bylo rozložené pod celým tělem a pot nekapal na pryčny lavice. V sauně se chovejte tiše, nekřičte a snažte se být ohleduplný k ostatním návštěvníkům.

Po prohřátí, které obvykle trvá 8 - 12 minut, se osprchujte, případně použijte vědro a pak sprchu. Až poté můžete vstoupit do ochlazovacího bazénu. Z hygienických důvodů nikdy nevstupujte do ochlazovacího bazénu před sprchováním. Proceduru prohřátí x ochlazení doporučujeme opakovat alespoň 3x.